با پولم چیکار کنم؟ بهترین سرمایه‌گذاری چیست؟

گاهی اوقات ما پولی در اختیار داریم و نمی‌دانیم از این پول خود چگونه استفاده کنیم تا چند برابر ‏شود. این سوال در ذهن ما پررنگ می‌شود که با پولم چیکار کنم؟ اطرافیان روش‌های مختلفی به ما ‏پیشنهاد می‌دهند اما این روش‌ها اغلب اوقات کارساز نیستند.

گاهی اگر حواسمان را جمع نکنیم این ‏پول از دست ما می‌رود و بعدها حسرت خواهیم خورد که چرا از پول خود استفاده درست نکردیم. ‏من یک‌بار دچار این اشتباه شدم و هنوز هم آن اتفاق برای من یک درس عبرت است و سعی کرده‌ام ‏هیچ‌وقت اشتباهات گذشته را تکرار نکنم. اشتباه من این بود که پول زیادی در اختیار داشتم اما ‏نتوانستم با درایت و دوراندیشی آن را در مسیری استفاده کنم که بعدها چند برابر آن پول به من ‏برگردد و کل آن پول را از دست دادم.

اما از آن روز به بعد هر وقت پولی در اختیارم قرار می‌گیرد ‏سعی می‌کنم به شیوه درست از آن استفاده کنم. اگر شما نیز در وضعیت مشابه قرار دارید و نمی‌دانید ‏چگونه باید پول خود را در زندگی‌تان به کار ببرید که بعدها چند برابر آن به شما بازگردد، با ما ‏همراه باشید تا به طور مفصل درباره این موضوع صحبت کنیم.

استعداد خود را پیدا کنید‎

شاید این تیتر باعث تعجب شما شود که استعداد چه ارتباطی با موضوع این مقاله دارد. اما اگر شما ‏می‌خواهید پول خود را درست استفاده کنید، قبل از این‌که درباره نحوه خرج کردن پول‌تان تصمیم ‏بگیرید، هر کدام از ما نیاز داریم تا وضعیت خود را بررسی کنیم. همه ما استعدادهای خاص خودمان ‏را داریم. بعضی از ما نیمکره چپ بسیار فعال و قوی داریم و در برخی دیگر، نیمکره راست‌مان ‏فوق العاده‌ است.

در هر صورت، هیچ انسانی بدون استعداد و توانایی به دنیا نیامده است. حتی ‏افرادی که دارای بیماری‌های خاص مادرزادی نیز هستند مثل اوتیسم یا بیماری دیگر نیز استعداد ‏خاص خودشان را دارند. بنابراین نمی‌توانید بگویید که من هیچ استعدادی ندارم. بدون شک شما نیز ‏استعداد خاص خودتان را دارید‎.
مهم نیست در حال حاضر در آن زمینه که دوستش دارید، بهترین هستید یا نه! بلکه نکته‌ای که ‏اهمیت دارد این است که آن را شناسایی کنید و بر روی آن سرمایه‌گذاری کنید‎.

https://arshiyan.com/blog/wp-content/uploads/2020/05/banner-money-new.jpg

روی مهارت‌هایتان سرمایه‌گذاری کنید

بیش تر اوقات ما فراموش می‌کنیم یک دنیای عظیم پر از استعداد و توانایی در وجود ما نهفته است که ما به کمک این دنیای عظیم درونی می توانیم تبدیل به یک فرد موفق و ثروتمند شویم. به خاطر همین، بیشتر اوقات در محیط اطراف خودمان دنبال روش‌های برای کسب درآمد بیشتر می‌گردیم. به عنوان مثال، دنبال این هستیم که در جایی سرمایه‌گذاری کنیم یا سراغ روش‌های مشابه دیگری می‌رویم.

اما من افراد بسیار موفقی را می‌شناسم که تصمیم گرفتند بر روی خود و مهارت‌هایشان سرمایه‌گذاری کنند و با این کار به نتایج بسیار خوبی دست پیدا کردند. بیشتر افراد موفق دنیا، از قانون ده درصد استفاده می کنند. البته منظور من قانون ده درصدی نیست که در آن ما ده درصد درآمد خود را به دیگران می‌بخشیم. این دو قانون ده درصد مکمل هم هستند.

شما هر ماه ده درصد درآمد خود را به دیگران می بخشید و در کنار آن ده درصد نیز بر روی پیشرفت شخصی‌تان سرمایه‌گذاری می‌کنید. به عنوان مثال دارن هاردی هر ماه ده درصد از درآمدش را به پیشرفت و توسعه شخصی خود  اختصاص می‌دهد و بر روی پیشرفت شخصی‌اش سرمایه گذاری می‌کند. او این‌کار را از هجده سالگی تاکنون ادامه داده است.

دارن هاردی تنها شخصی نیست که این شیوه را در زندگی خود پیاده کرده است. همان‌طور که اشاره کردیم، افراد موفق بسیاری از این روش استفاده می‌کنند. اگر تا امروز این سوال ذهنتان را درگیر کرده بود که با پولم چیکار کنم، از امروز می‌توانید از این روش استفاده کنید و با سرمایه‌گذاری بر روی خودتان، به صورت تضمینی پولتان را چند برابر کنید.

مزیت‌های سرمایه‌گذاری بر روی خود

زمانی که شما تصمیم می‌گیرید بودجه‌ای را برای بالا بردن مهارت خودتان صرف کنید، بدون شک در آینده اتفاقات جالبی در زندگیتان رخ خواهد.
به عنوان مثال شما تصمیم می‌گیرید مهارت خود را در زمینه نقاشی بالا ببرید. اگر در این کار مداومت داشته باشید، می‌توانید تبدیل به یک نقاش حرفه ای شوید و از این راه کسب درآمد کنید.

این کار درباره هر موضوعی صدق می‌کند. به عنوان مثال، اگر نویسنده هستید، کار ترجمه انجام می‌دهید،  به کارهای کامپیوتری علاقه دارید و یا هر حرفه و مهارت دیگر، با سرمایه‌گذاری برای ارتقا مهارت‌تان می‌توانید درهای پیشرفت را به روی خودتان باز کنید. همیشه افرادی که در یک زمینه خاص مهارت زیادی دارند، درآمد زیادی از آن مهارت می‌توانند کسب کنند.

از سوی  دیگر، علاوه بر موارد یاد شده، کاری گه خود من انجام می‌دهم این است که بری روی پیشرفت ذهن و دانش مربوط به ذهنم سرمایه‌گذاری  کرده‌ام‌. هرچه قدر ما دانش خود را درباره عملکرد ذهن و قدرت نامحدود آن بالا ببریم، موفق‌تر خواهیم شد. به عنوان مثال، من بیش از صد کتاب درباره نحوه عملکرد ذهن و قدرت نامحدود آن خوانده‌ام و آموخته‌ام چگونه می‌توانم از این قدرت نامحدود ذهنی‌ام به شکل درست و تاثیرگذار استفاده کنم‌.

این‌کار به من کمک کرده تا در زمینه‌های مختلف پیشرفت چشم‌گیری داشته باشم. کسی که بتواند مهارت کنترل ذهن و دوری از افکار منفی را بیاموزد، به طور حتم می‌تواند تبدیل به فردی موفق در زندگی و حرفه خود شود.

اگر بخواهم یک جمع بندی کلی از این مقاله داشته باشم باید به این نکات اشاره کنیم: شما می‌توانید با سرمایه‌گذاری بر روی خود و مهارت‌هایتان نه تنها در کار و حرفه خود تبدیل به متخصص شوید، بلکه درآمد بالایی نیز به زندگی خود جذب کنید.

بنابراین، اگر این سوال در ذهن شما وجود دارد که با پول خود چیکار کنم، می‌توانید از این روش سرمایه‌گذاری بر روی ذهن یا مهارت خودتان استفاده کنید و یا اینکه مهارت جدید بیاموزید. افرادی که هر ماه درصدی از درآمد خود را صرف خودسازی یا افزایش مهارت‌هایشان می‌کنند، بدون شک از کسانی که این کار را نمی‌کنند جلوتر هستند، در آینده نه چندان دور نتیجه این کار خود را خواهند دید و تبدیل به فردی موفق خواهند شد.

https://arshiyan.com/blog/wp-content/uploads/2020/05/banner-money-new.jpg

به اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *