پولسازی با اینترنت – نکاتی که برای کسب‌وکار اینترنتی مهم است!

این روزها کسب درآمد و پولسازی با اینترنت، موضوع بسیار داغ و پرطرفداری است. خیلی‌ها به این سمت و سو گرایش پیدا کرده‌اند و دوست دارند روش‌های پولسازی با اینترنت را یاد بگیرند. زیرا بیش‌تر ثروت‌مدان دنیا کسب و کار اینترنتی دارند و از این راه درآمد زیادی کسب می‌کنند. همین موضوع باعث شده بازار آموزش پولسازی از طریق اینترنت داغ باشد.

 البته در این میان افرادی نیز وجود دارند که به این نوع کسب درآمد اعتقاد ندارند و فکر می‌کنند یک امر محال و نشدنی است. زمانی‌که به آن‌ها نمونه‌های موفق زیادی از این کسب و کار نشان می‌دهیم که چه در داخل کشور و چه در خارج از ایران توانسته‌اند به موفقیت برسند، باز هم آن‌ها بر روی عقیده ضد پولسازی با اینترنت خود پافشاری می‌کنند و معتقدند که این افراد شانس بالایی داشتند یا با سرمایه بسیار بالا کار اینترنتی را شروع کردند و به همین دلیل توانسته‌اند پول زیادی کسب کنند.

مقاومت این افراد در برابر پولسازی از طریق اینترنت به چند دلیل می‌تواند باشد که مهم‌ترین آن اطلاعات پایین این افراد درباره علم اینترنت و مقاومت در برابر تبدیل جهان سنتی به دنیا مدرن است.

اما نمی‌توان این حقیقت را انکار کرد که جهان نسبت به گذشته تغییرات بسیار زیادی داشته که از جمله مهم‌ترین آن، ظهور اینترنت و فضای مجازی و تاثیر زیاد آن بر زندگی مردم است. با چشم بستن بر روی این حقیقت نمی‌توان آن را تغییر داد. بنابراین بهتر است خودمان را با دنیای مدرن کنونی وفق دهیم و دانش خود را برای داشتن زندگی بهتر بالا ببریم.

اگر شما هم از جمله افرادی هستید که مدت‌هاست فکر پولسازی با اینترنت را در سر می‌پروانید، با ما همراه باشید تا اطلاعات مفیدی در این باره در اختیار شما قرار دهیم که به کمک آن‌ها بتوانید تصمیم درستی در رابطه با این موضوع بگیرید.

» اولین قدم در پولسازی با اینترنت

اولین قدمی که ما باید برای رسیدن به این هدف خود برداریم، کسب اطلاعات کافی درباره این نوع فعالیت است. شرکت گوگل آماری منتشر کرده که بر اساس آن آمار، بیش‌تر  وب‌سایت‌هایی که برای کسب و کار اینترنتی شروع به فعالیت می‌کنند، حدودا بعد از سه ماه شکست می‌خورند و در اکثر مواقع رها می‌شوند. علت این‌که این اتفاق برای بیش‌تر وب‌سایت‌ها می‌افتد این است که آن‌ها اطلاعات و دانش کافی درباره این کار ندارند.

اگر شما تصمیم جدی گرفته‌اید که یک کسب و کار اینترنتی راه بیاندازید و از آن طریق کسب درآمد کنید، قبل از هر کار به دانش آن نیاز دارید. همان‌طور که یک نقاش نمی‌تواند بدون دانستن اصول اولیه نقاشی طرحی بکشد یا یک نویسنده بدون داشتن مهارت نمی‌‌تواند اثر قابل توجهی به چاپ برساند، پولسازی با اینترنت نیز نیاز به کسب دانش و مهارت دارد.

» اشتباهات رایج در تاسیس وبسایت

یکی از رایج‌ترین راه‌های که ما می‌توانیم از طریق اینترنت کسب درآمد کنیم، تاسیس وبسایت است. وبسایت‌ها موضوعات مختلفی می‌توانند داشته باشند و از طریق مختلف شما می‌توانید از وبسایت خود کسب درآمد کنید.

به عنوان مثال برخی افراد وبسایت مربوط به شرکت خود را تاسیس می‌کنند. اگر شما یک شرکت بازرگانی، تجاری، موسسه و … دارید و تصمیم گرفتید برای معرفی کسب و کار خود سایتی تاسیس کنید. این یک نوع از انواع سایت‌ها است.

برخی یگر تصمیم می‌گیرند یک سایت تبلیغاتی داشته باشند؛ یا این‌که به فروش آنلاین بپردازند و موارد مشابه این‌ها.  مهم نیست شما از چه طریقی و چه نوع سایتی می‌خواهید کسب درآمد کنید، بلکه نکته مهم این است که باید دانش کافی داشته باشید و برخی اشتباهات را انجام ندهید. در غیر این صورت با شکست رو به رو می‌شوید.

» استراتژی مهم‌تر از ظاهر است

از جمله اشتباهاتی که بیش‌تر افراد در تاسیس وب‌سایت‌ها و راه اندازی کسب و کار آنلاین دچار آن می‌شوند این است که به ظاهر بیش‌تر از محتوا بها می‌دهند. طبق آمار گوگل، اکثر وب‌سایت‌هایی که بعد از چند ماه دچار مشکل شدند و شکست خوردند، بر این تصور بودند که فقط کافیست ظاهر زیبایی داشته باشند و امکانات زیادی در آن قرار دهند. در حالی که این‌طرز فکر اشتباه است.

طراحی وب‌سایت شاید اهمیت داشته باشد اما همه چیز نیست. اگر شما نقشه راه نداشته باشید و ترفندهای کار با سایت و نحوه پست‌گذاری و تولید محتوا را بلد نباشید، بدون شک شکست می‌خورید

اگر اطلاعات کافی در این باره ندارید دو راه پیش روی شما وجود دارد. راه اول این است که به سراغ یادگیری این مهارت بروید. می‌توانید در کلاس‌های آنلاین شرکت کنید و یا برای بالا بردن اطلاعات و دانش خود جستجو کنید و حتی کتاب‌های مرتبط با آن را بخوانید. اگر وقت کافی برای این کار ندارید، راه دوم این است که کمی هزینه کنید و سراغ متخصص این کار بروید.

البته در صورتی به صورت جدی سراغ متخصص بروید و از او کمک بخواهید که تصمیم شما در زمینه فعالیت و تاسیس وبسایت جدی باشد. اگر تصمیم جدی برای این‌کار گرفتید، بدون شک کسانی که در این زمینه فعالیت می‌کنند، می‌توانند با دانش خود به شما کمک کنند تا نه تنها ظاهر سایت شما خوب باشد بلکه از نظر محتوا و سئو نیز در وضعیت خوبی قرار بگیرد.

» روش‌های دیگر برای کسب درآمد از طریق اینترنت

نکته‌ی قابل توجه این است که تاسیس وبسایت تنها راه شما برای پولسازی از طریق اینترنت نیست و راه‌های دیگری نیز برای این‌کار وجود دارد. امروزه اپلیکیشن‌های مختلفی در گوشی‌های هوشمند وجود دارند که شما می‌توانی با استفاده از آن‌ها کسب درآمد کنید و یا حرفه و کالا خود را معرفی کنید.

به عنوان مثال، در حال حاضر افراد زیادی از طریق اینستاگرام مشغول کسب و کار آنلاین هستند. در اینستاگرام می‌توانید انواع شغل‌ها را مشاهده کنید. مانند فروش لباس، لوازم خانگی، قاب گوشی، لوازم کامپیوتر، و موارد بی‌ٌشمار دیگر که افراد از این طریق مشغول درآمدزایی از اینترنت هستند. نکته‌ای مهم این است که باید هدف خود را مشخص کنید:

  • می‌خواهید از طریق مهارت‌هایتان مانند نقاشی، نوشتن و … کسب درآمد کنید؟
  • کالا خود را بفروشید؟ لباس، لوازم خانه، لوازم کامپیوتر و …
  • کسب و کار خود را معرفی کنید؟ مانند آرایشگاه‌ها، موسسات، شرکت‌ها و …

مهم نیست در کدام زمینه قصد فعالیت دارید بلکه نکته مهم‌تر آموختن اصول این کار است. در قسمت بعد راهکارهایی خواهیم آموخت که بتوانید در کسب و کار اینترنتی خود موفق شوید.

به اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *