چهارراه پولسازی (گام‌های خود را استوار بردارید)

پولسازی موضوعی بسیار مهم و سرنوشت‌سازی است زیرا افراد بسیاری رویای ثروتمند شدن دارند و با این‌کار، می‌خواهند کیفیت زندگی خود را دگرگون کنند. در این میان، عده‌ی این رویا را محال و دست نیافتنی می‌دانند و برای آن هیچ تلاشی نمی‌کنند. آن‌ها بر این باورند که به دنیا آمده‌اند تا همیشه در فقر و تنگدستی زندگی کنند.

اما در این میان افرادی نیز وجود دارند که دست از این رویا بر نمی‌دارند و تمام راه‌ها را برای رسیدن به آن امتحان می‌کنند . آموزش پولسازی به این افراد کمک می‌کند تا راحت‌تر و سریع‌تر به هدف خود برسند.

شما درکدام دسته قرار دارید:

 • آیا رویای ثروتمندشدن در سر می‌پرورانید و می‌دانید که توانایی رسیدن به آن را دارید؟
 • یا به نظر شما ثروت‌مند بودن فقط مختص افراد خوش‌شانس یا کسانی است که در خانواده‌های ثروتمند متولد شده‌اند؟
 • درباره باورهای ضد ثروت قبلا بارها صحبت کرده‌ایم. در این مقاله قصد داریم به نکات مهمی در زمینه آموزش پولسازی بپردازیم و درباره این موضوع صحبت کنیم که چه نکاتی را برای ثروتمندشدن و پولسازی باید رعایت کنید.

» برای پولدار شدن باید پولساز شوید

نکته بسیار مهم این است که اگر قصد ثروتمندشدن دارید، باید پولساز باشید. البته افرادی وجود دارند که ارث به آن‌ها رسیده و از این راه ثروتمند شده‌اند. البته درصد کمی از جامعه را تشکیل می‌دهند. مخاطب ما کسانی هستند که هنوز ثروت زیادی در اختیار ندارند اما رویای ثروتمند شدن دارند یا این‌که ثروتمند هستند اما می‌خواهند به ثروت بیشتری دست پیدا کنند.

اگر شما فردی پولساز نباشید، رسیدن به ثروت بسیار سخت و گاهی ناممکن می‌شود. بنابراین باید سراغ ایده‌ها و راه‌هایی برای پولسازی بروید.
امروزه کتاب‌هایی زیادی درباره راه‌های ثروتمند شدن وجود دارد. همچنین می‌توانید از افراد موفق مشاوره بگیرید یا در دوره‌های پولسازی شرکت کنید.

هرچه اطلاعات شما بالاتر باشد، بهتر می‌توانید وارد عمل شوید. بنابراین از کسب دانش در زمینه‌ی پولسازی غافل نشوید زیرا این کار مقدمه ثروتمند شدن است.

» اولین قدم برای پولسازی شناخت خود است

تا زمانی که خودتان را به خوبی نشناختید، انتظار این‌که بتوانید به موفقیت و ثروت برسید نداشته باشید. افرادی که با خودشان ارتباط خوبی ندارند و حتی نمی‌دانند چه چیزی آن‌ها را خوشحال و چه چیزی ناراحت می‌کند، کدام کار به آن‌ها احساس خوب و کدام کار به آن‌ها احساس بد می‌دهد، نمی‌توانند به موفقیت‌هایی زیادی در زندگی برسند و زندگی معمولی خواهند داشت.

شناخت خود برای پولسازی

اما اگر شما دلتان نمی‌خواهد زندگی معمولی داشته باشید و می‌خواهید به موفقیت و ثروت برسید باید به سراغ شناخت خود بروید. به عبارت دیگر یکی از اصول آموزش پولسازی شناخت خودتان و اهداف زندگیتان است.
برای انجام این کار می‌توانید این سوالات و مشابه آن را از خودتان بپرسید و سعی کنید پاسخ روشنی برای آن‌ها پیدا کنید. با خودتان صادق باشید. این صداقت به شما کمک خواهد کرد به موفقیت برسید.

 • دقیقا در زندگی به دنبال چه چیزی هستید و چه می‌خواهید؟
 • دوست دارید به کجا برسید؟
 • خانه‌ای که دوست دارید در آن زندگی کنید چه شکلی است و چه امکاناتی دارد؟
 • به کدام شغل و حرفه علاقه دارید؟
 • چرا تا به حال  نتوانستید به پول زیاد دست پیدا کنید؟
 • باورهای محدود کننده و ضد ثروت شما چیست؟

زمانی که به این سوالات با صداقت جواب دهید، می‌توانید بیشتر خودتان را بشناسید. نکته مهم این است که اگر جواب این سوالات را نمی‌دانید باید در ذهن و وجودتان جستجو کنید. حتی می‌توانید از مشاور نیز کمک بگیرید.
به هرحال شناخت خودتان یک مقدمه مهم برای پولسازی محسوب می‌شود و در این مسیر به شما کمک قابل توجهی خواهد کرد. شخصی که خودش و رویاهاش را نمی‌شناسد مانند یک فرد گمشده در بیابان است که نمی‌داند باید به کدام سمت برود تا نجات پیدا کند.

 1. باورها و افکاری که مانع از افزایش ثروت شما می‌شود
 2.  خودباوری چیست؟ چگونه به خودباوری برسیم؟

اشتیاق برای کار

» دنبال کاری بروید که نسبت به آن اشتیاق دارید

افراد زیادی وجود دارند که با توصیه دوستان و اطرافیان خود یک شغل، حرفه، مهارت و کار را انتخاب کرده‌اند اما نتوانستند به موفقیت چندانی دست پیدا کنند. حتی در برخی موارد این شغل‌ها و مهارت‌ها در دسته فعالیت‌های پردرآمد قرار داشته است اما به بهبود زندگی و شرایط آن شخص هیج کمک قابل توجهی نکرده است. به نظر شما دلیل این اتفاق چیست؟

جواب بسیار واضح است. زمانی که شما تنها به دلیل توصیه دیگران دست به کاری بزنید اما به آن علاقه نداشته باشید نمی‌توانید موفق و ثروتمند شوید. از جمله مواردی که در آموزش پولسازی باید به آن توجه کنید این است که دنبال علاقه خود بروید.

زمانی که شما به کاری علاقه نداشته باشید، بدون شک نسبت به آن اشتیاق نیز نخواهید داشت. اما در نقطه مقابل، همه افراد در هنگام انجام کار مورد نظرشان اشتیاق دارند.بنابراین بهتر است زمینه‌ای را پیدا کنید که آن را دوست دارید و احساس خوبی به شما می‌دهد و سپس سراغ  انجام آن بروید.
دیگران نمی‌توانند زیاد در این زمینه به ما کنند. زیرا علایق هر شخص متفاوت بوده و این یک موضوع شخصی است. ما باید سعی کنید استعدادها، مهارت‌ها و علایق خود را شناسایی کنیم تا بتوانیم به موفقیت و ثروت برسیم.

همه ثروتمندان مشهور جهان که توانستند با تلاش خود به ثروت برسند، کارهایی را انجام می‌دهند که به علاقه دارند و از آن لذت می‌برند. البته در مسیر شناسایی علاقه خود می‌توانیم از مشاور و کسانی که در این زمینه دانش کافی دارند، کمک بگیریم. کمک گرفتن از اهل فن نه تنها اشتباه نیست بلکه توصیه نیز می‌شود.

البته این نکته مهم را فراموش نکنید که گاهی ما در مسیر کار مورد علاقه‌مان نیز خسته می‌شویم و گاهی حتی فکر رها کردن آن به سرمان می‌زند. اما نباید دست از هدفمان برداریم بلکه دوباره رویاهایمان را به خود یادآوری کرده و اشتیاق‌مان را دوچندان کنیم. انسان نیز مانند وسایل برقی نیاز به شارژ و انرژی دارد. زمانی‌که ما این سوخت را از خود دریغ کنیم، ممکن است دست از اهداف خود برداریم.

بیشتر مردم هرگز ثروتمند نمی‌شن، به این دلیل ساده که اونها هرگز آموزش ندیدن تا از موقعیت‌هایی که دقیقا جلوی چشم‌شون هست استفاده کنن.

tony robbins

رابرت کیوساکی

 

ندای درون

» از ندای درونیتان غافل نشوید‎

بیشتر اوقات راهکارها و پاسخ سوالاتمان در درون ما قرار دارد اما ما در محیط بیرونی خود دنبال ‏جواب و راه حل میگردیم. ندای درونی موضوعی است که در کتابهای زیادی به آن اشاره شده و از ‏اهمیت بالایی برخوردار است. تا زمانی که شما به ندای درونی خودتان گوش فرا ندهید نمیتوانید از ‏فرصتهای طلایی زندگیتان به درستی استفاده کنید‎.

اگر در شرایطی قرار گرفتید که دنبال راهی برای موفقیت، ثروت میگردید یا در دو راهی قرار ‏دارید، ذهنتان را آرام کرده و به ندای قلب‌تان گوش دهید‎. صدایی که در درونتان وجود دارد میتواند یک راهنمای عالی برای بسیاری از موفقیت‌ها و کسب ‏ثروت باشد‎.

البته بسیاری از ما به دلیل ترس یا نداشتن اعتماد به نفس به این صدای درونی گوش نمی‌دهیم و ‏بیشتر اوقات وقتی کار از کار گذشت حسرت آن را میخوریم که کاش به صدای درون خود گوش می‏دادم. یا اینکه میبینیم دیگران همان کار را انجام دادند که به دل ما افتاده بود، اما آن را نادیده گرفتیم ‏و آن‌ها توانستند از همان طریق به موفقیت و ثروت برسند، در آن زمان با خود میگوییم: کاش ‏انجامش می‌دادم!‏

از امروز حواس‌تان به ندای درونی‌تان باشد.‏‎

 1. اعتماد به نفس چیست؟
 2. عزت نفس چیست؟ چگونه عزت نفس را افزایش دهیم؟

» اهداف بزرگ مالی‌تان را به قدم‌های کوچک تقسیم کنید‎

فردی که تا به حال در زندگی خود صد میلیون پول را از نزدیک ندیده و حقوق او زیر دو میلیون ‏است؛ آیا میتواند در قدم اول تعیین کند که من میخواهم به زودی به صدمیلیون حقوق در ماه برسم؟ ‏به نظر شما اینکار درست است؟‎
در آموزش پولسازی ما یاد میگیریم رسیدن به درآمد صدمیلیون دور از دسترس نیست اما تعیین آن ‏در قدم اول کار را دشوار میکند. زیرا ممکن است بعد از مدتی ذهن شما که درک بالایی از پول زیاد ‏ندارد، شما را متقاعد سازد که دست از این خواسته خود بردارید و به شما بگوید که این خواسته محال ‏و دور از دسترس است‎.

بهترین کار این است که شما این هدف خود را به چند قسمت تقسیم کنید. به عنوان مثال، اول از دو ‏میلیون به پنج میلیون برسید و همینطور قدمها را کامل کنید. اجازه دهید ذهن شما مدارتان را بالا ‏ببرد و بتواند احساس ثروتمندی را در شما ایجاد کند. زمانی که شما مدارها را به شکل درست بالا ‏میروید دیگر احساس استرس و محال بودن خواستهتان سراغ شما نمی‌آید و بهتر میتوانید مسیر را ‏طی کنید‎.

به عبارت دیگر، شما از رویای درآمد صدمیلیونی دست نکشید بلکه اگر در حال حاضر درآمد شما ‏بسیار ناچیز است سعی کنید با تعیین اهداف قابل درکتر شروع کنید. سپس به همین صورت، قدم ‏های خود را بزرگتر و بزرگتر کرده و تا رسیدن به خواسته اصلی خود ادامه دهید.

» حتما از تجسم استفاده کنید‎

تجسم اهداف روشی است که به ما کمک میکند تا خود را در شرایطی که دوست داریم قرار دهیم. ‏بیشتر افراد موفق از این روش استفاده کردهاند و خواسته‌های خود را ابتدا در ذهن خود تجسم کرده‌اند ‏و سپس این اهداف در دنیای واقعی تجلی پیدا کرده است.

مهم نیست خواسته شما تا چه حد بزرگ به ‏نظر می‌رسد و تا چه اندازه از زندگی فعلی فاصله دارد، چیزی که اهمیت دارد این است که شما ‏می‌توانید سفری ذهنی به خواسته‌تان داشته باشید و آن را به صورت ذهنی تجربه کنید‎.

اگر دلتان میخواهد ثروت زیادی به دست بیاورید و تبدیل به یک فرد ثروتمند شوید، ابتدا با ذهن ‏خود سفری به خانه رویاییتان داشته باشید. حتی می‌توانید از طریق تجسم، به موفقیت در کسب و ‏کارتان فکر کنید‎. اگر دو نفر همزمان کاری را شروع کنند و یکی از آن ها از قدرت تجسم برای پولسازی و موفقیت ‏استفاده کند و نفر دوم فقط به کار خود مشغول باشد و از این قدرت ذهن استفاده نکند، بدون شک، نفر ‏اول موفق‌تر عمل خواهد کرد. چون ذهن قدرتی باور کردنی دارد و می‌تواند شما را به سمت شرایط ‏ایده‌آل‌تان ببرد‎.

برای تجسم، در ابتدا باید اهداف مشخص مالی داشته باشید و سپس هر روز حداقل پانزده دقیقه با ‏ذهنتان به آن شرایط مورد نظرتان سفر کرده و خود را در آن لحظه تجسم کنید، این کار اثر شگفت‌انگیزی دارد. همچنین در کنار تجسم باید رفتار و گفتار خود را نیز شبیه ثروتمندان کنید.

زمانی که شما ‏نقش یک فرد موفق و ثروتمند را بازی می‌کنید، این کار باعث می‌شود در دنیای واقعی نیز تبدیل به ‏همان شخص ایده‌آل شوید‎.

این خیلی مهمه که بدونید به جای کم کردن مخارج‌تون، باید درآمدتون رو افزایش بدید. و خیلی مهمه که بدونید به جای دست کشیدن از رویاهاتون باید روی رشد شخصی‌تون کار کنید.

tony robbins

رابرت کیوساکی

 

مشکل بزرگ

» مشکلات قابل حل هستند پس از آنها غول نسازید‎

اگر مشکل مالی دارید و فکر میکنید دنیا به آخر رسیده است و این مشکلات حل نشدنی هستند، ‏سخت در اشتباه هستید‎. هیچ مشکل مالی نیامده که تا ابد کنار شما بماند به شرطی که خودتان و ذهنتان را تغییر دهید و از ‏مشکلات غول نسازید‎.

یکی از نکات مهم در پولسازی این است که به مشکلات خود دامن نزنید‎. آیا در حال حاضر در وضعیت مالی بدی قرار‎ ‎دارید، بدهکار هستید اما دوست دارید ثروتمند شوید؟ ‏فراموش نکنید که ثروتمند شدن شما به هیچ وجه محال نیست و بدون شک اگر بخواهید و خودتان را ‏تغییر دهید این اتفاق خواهد افتاد.

دست از حرف زدن درباره مشکلات بردارید و فقط تمرکز خود را ‏سمت پولسازی ببرید. اگر بتوانید به خوبی از عهده این کار بربیایید مشکلات و بدهیهای شما خیلی ‏زود حل میشود. فقط باید پول را در زندگیتان جاری کنید‎. تمرکز روی مشکلات یک مانع بزرگ برای شما در مسیر ثروتمند شدن است. بنابراین دست از ‏تمرکز بر روی مشکلات، گله و شکایت بردارید و ذهن‌تان را سمت چیزی که می‌خواهید ببرید‎.

 1. تاثیر نظم در موفقیت و زندگی (۴ راهکار برای منظم بودن)
 2. افراد باهوش این اشتباهات را در زندگی انجام نمی‌دهند
 3. منظور از روانشناسی ثروت چیست؟
 4. فن بیان چیست؟

نتیجه گیری

اصل مهمی که باید در آموزش پولسازی برای شما یادآور شوم این است که همه ما می‌توانیم یک ‏زندگی ایده‌آل و پر از ثروت را تجربه کنیم، به شرطی که با ذهن خود مانع آن نشویم. بیشتر اوقات ‏پول و ثروت از ما فراری است زیرا ما یک ذهن ضد ثروت داریم. زمانی که ذهن ما درست کار ‏کند، درهایی به روی ما باز می‌شود که هرگز تصور آن را نمی‌کردیم‎.

به اشتراک گذاری

2 Comments

 1. saeed پاسخ

  سلام و درود خدمت دوست عرشیانی
  دوست عرشیانی من
  در مورد چهارراه پولسازی مطالب خوبی قرار دادید ولی یک کلیپ یا یک ویس در این موضوع در وبلاگتون وجود ندارد
  با آرزوی عالترین ها برای تمام عرشیانی ها….

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *