ثروت هماهنگ چیست و چگونه می‌توان به آن رسید؟ – قسمت ۲

رسیدن به پول در ثروت هماهنگ

ما در جهانی چند بعدی زندگی می‌کنیم که با همه اجزایش در هماهنگی کامل به سر می‌برد. رمز زندگی موفق در این جهان، چیزی جز به دست آوردن ثروت هماهنگ نیست. رشد کردن در یک زمینه خاص – مثلا فقط مادی یا فقط معنوی – باعث می‌شود تا از چرخه هماهنگی کائنات بیرون بیفتیم و داشته‌هایمان به جای شادی بیشتر، مایه عذابمان شوند. در این قسمت و قسمت‌های بعد، گام‌های رسیدن به ثروت هماهنگ را با هم بررسی می‌کنیم.

https://arshiyan.com/blog/wp-content/uploads/2020/11/more-reading.png

  1. ثروت هماهنگ چیست و چگونه می‌توان به آن رسید؟
  2. باورها و افکاری که مانع از افزایش ثروت شما می‌شود
  3. منظور از روانشناسی ثروت چیست؟
  4. دوره پولسازی

» جای خود را پیدا کنید

در ابتدا باید به سراغ کشف این مورد بروید که از بین پنج بخش ثروت هماهنگ یعنی سلامتی، آرامش، عشق، ذهنی عمیق و پول، صاحب کدام یک هستید؟

بعد از این کار، زمان هدف‌گذاری هر یک از بخش‌ها فرا می‌رسد. باید برای خودتان مقصدی بسیار روشن و مشخص تعیین کنید. مثلا در بخش پول باید خیلی دقیق روشن کنید که چه مقدار پول می‌خواهید؟ ۵ میلیارد؟ ۳۰ میلیارد؟ در ذهن شما، یک فرد ثروتمند چقدر پول دارد؟

لطفا از گفتن واژه‌هایی همچون: «خیلی، بی‌نهایت یا زیاد» خودداری کنید. عدد بدهید! یا در مورد سلامتی، می‌خواهید چقدر وزن کم یا زیاد کنید؟ میزان قند، کلسترول یا سایر فاکتورهای سلامتی‌تان در چه وضعیتی قرار دارند و چقدر تا رسیدن به حد طبیعی فاصله دارید؟ در این مورد، هدف شما می‌تواند خلاص شدن از دردسرهای یک بیماری و تجربه یک زندگی سالم باشد.

به همین ترتیب، اول، جایی که هستید را مشخص کنید و بر اساس آن، روی جایی که می‌خواهید بروید انگشت بگذارید. این مسیر شما است. پس خودتان باید آن را مشخص کنید. به قول جیمز آرتور ری، برای عبور از رودخانه، راه‌های زیادی وجود دارد. ولی همان‌طور که همیشه به شاگردانم می‌گویم، بهترین راه، راه من است.

همه ما در یک مذهب مشترک هستیم و آن ثروت است.

ولتر، فیلسوف و نمایشنامه نویس فرانسوی

» نگاهی دوباره به هدفتان بیندازید

بهترین هدف در مسیر رسیدن به ثروت هماهنگ، تبدیل شدن به انسانی با زندگی فوق‌العاده است. این پیشرفت و بهبودی شامل موفقیت‌های مالی، ذهنی، جسمی، عاطفی و روانی می‌شود. یادتان باشد، شما خانه، ماشین یا حساب بانکی‌تان نیستید. باید به تصورتان از خودتان عمق بیشتری بدهید.

شما مسافری هستید که در حال گذراندن تجربه‌هایی جدید در جهانی پر از ناشناخته‌ها است. سعی کنید به درکی هماهنگ از حضور خود در این کره خاکی برسید. اما اشتباه نکنید؛ درک حضور روی زمین به معنی دست کشیدن از ثروت، سلامتی یا شادی نیست. ما باید یاد بگیریم که زندگی، جریانی از ثروت‌های گوناگون است.

وقتی روش ورود به هر یک از آن جریان‌ها را یاد گرفتیم، نباید با بیل و کلنگ بالای آن بایستیم و اظهار مالکیت کنیم. آن جریان، قبل از حضور ما آنجا بوده و بعد از حضور ما نیز همان جا باقی خواهد ماند. باید خود را در این جریان‌ها جاری کرده و به بخشی از آن‌ها تبدیل شویم. این معنای واقعی هماهنگی است.

» معنویت و پول، تعامل یا تقابل؟

در افکار ما – حداقل آن بخشی که به صورت طوطی‌وار در مدرسه و دانشگاه یاد گرفتیم – ثروتمند شدن آرزوی دور و درازی است که پرداختن به آن، انسان را از معنویت و زندگی سالم دور می‌کند.

در فیلم‌ها و سریال‌های وطنی هم کسی که پولدار است حتما یک جای کارش می‌لنگد! در نقطه مقابل، کسانی که در خانه‌های نمدار اجاره‌ای با حقوق بخور و نمیر زندگی می‌کنند، انسان‌هایی درستکار هستند که مورد ظلم افراد ثروتمند قرار گرفته‌اند. اما من و شما این جا نیستیم که از آدم‌های پولدار دفاع کرده یا لی‌لی به لالای افراد فقیر بگذاریم و از آن‌ها به خاطر فقرشان دلجویی کنیم.

تمام افکار گذشته را دور بریزید و لحظه‌ای به آنچه می‌خواهم بگویم بدون تعصب و پیش‌داوری گوش دهید. دوستان عزیزم، داشتن پول زیاد، خواستن و حتی فکر کردن به آن، یک هدف معنوی است. عشق ورزیدن به خالق هستی، نیازی به درد و رنج کشیدن ندارد.

فلسفه رسیدن به خدا با درد و رنج، تفکر زنگ زده کسانی است که توانایی و ظرفیت رسیدن به ثروت و معنویت را نداشتند و می‌خواستند با این فلسفه، زندگی خود را موجه جلوه دهند. ذهن با ارزش خودتان را درگیر این افکار نکنید. یکی از زیباترین هماهنگی‌ها در این جهان، رسیدن به ثروت همراه با ذهنی عمیق است.

کمبود پول، ریشه همه گناهان است.

جرج برنارد شاو، نمایش‌‌نامه نویس

 

» در مسیر پول و ثروت هماهنگ

 قدم اول در بخش پول و رسیدن به ثروت هماهنگ، دیدن چیزهایی است که اکنون داریم. رسیدن به این توانایی بسیار مهم است. چون بیشتر ما از کودکی تحت تاثیر باورهایی محدود کننده در مورد پول بزرگ شده‌ایم. به همین دلیل، توانایی دیدن فرصت‌ها و امکانات پیرامون خود را از دست داده‌ایم.

در حالی که راه رسیدن به ثروت بیشتر و بی‌نیازی از پول، باور نکردن محدودیت‌ها است. با این کار، دروازه‌های روشنی به سمت جذب ایده‌ها، آدم‌ها و فرصت‌های بزرگ‌تر را پیش روی خودتان باز خواهید کرد. پول، بخشی جدایی ناپذیر از تمام هدف‌ها و ثروت هماهنگ است.

وقتی نگاهتان به جهانی که در آن زندگی می‌کنید دستخوش تغییر شود، تمام بخش‌های درون جهانتان نیز به شکلی باورنکردنی و معجزه‌وار به سمت آنچه که شما می‌خواهید تغییر خواهند کرد.

به قول بتی اسمیت، نویسنده آمریکایی،

به همه پدیده‌ها طوری نگاه کن که انگار اولین و آخرین باری است که آن‌ها را می‌بینی. آنگاه زندگی در زمین باشکوه خواهد بود.

مراقب مسیر انحرافی باشید

بیشتر ما در مورد هدف‌های مالی‌مان دچار انحراف می‌شویم. شاید به دلیل همین انحراف باشد که اکنون رابطه بین معنویت و پول، این‌قدر شکراب است. این بیراهه که ما را از رسیدن به ثروت هماهنگ دور می‌کند، «عشق به پول» نام دارد. لطفا عاشق پول نشوید. عشق به پول، هیچ وصالی ندارد و سراسر رنج و اندوه است.

اما این سخن بدان معنا نیست که نباید پول را دوست داشته باشید یا برای به دست آوردنش تلاش کنید. نه، ماجرا اصلا این طور نیست. شما باید تا می‌تواند پول دربیاورید؛ اما نه برای آن که عاشق پول هستید بلکه چون می‌خواهید از پول در زندگی‌تان استفاده کنید. عشق به پول، انسان و آرزوهایش را تباه می‌کند و باعث می‌شود تا همه چیز و همه کس را برای رسیدن به معشوقش نابود سازد.

خودتان، زندگی‌تان و مردمی که در کنارتان زندگی می‌کنند را دوست داشته باشید و به پول، تنها به چشم یک سوخت پر قدرت نگاه کنید. هیچ اتومبیل‌رانی، عاشق بنزین نمی‌شود. شما هم نشوید!

فرکانس هماهنگی

وقتی توانایی خود را بالا می‌بریم تا هر آنچه که می‌خواهیم را داشته باشیم، نه تنها از دایره ثروت هماهنگ خارج نمی‌شویم بلکه آن هماهنگی ایجاد شده را در جهان پیرامونمان منتشر خواهیم کرد. نتیجه انتشار این فرکانس موزون، هماهنگی بیشتر در سایر بخش‌های زندگی‌مان خواهد بود.

کار ما با بخش اول این داستان یعنی رسیدن به پول در ثروت هماهنگ تمام نشده است. در قسمت بعد، باز هم به این موضوع خواهیم پرداخت و نکته‌های مهم‌تری را با هم بررسی خواهیم کرد.

یادتان باشد، وجود شما سرشار از معنویت است. درک این معنویت، نگاه شما به خودتان و قدرتی که در دست دارید را دگرگون خواهد کرد. آنچه اکنون در اختیار دارید، مقیاسی از گستردگی، عمق افکار و رفتار گذشته شما است. جایی که می‌خواهید باشید در لابه‌لای ثانیه‌هایی که این واژه‌ها را می‌خوانید شکل می‌گیرد. پس باید کامل‌تر، به دور از تعصب و با درک بیشتری به جهان نگاه کنید.

  1. ثروت هماهنگ چیست و چگونه می‌توان به آن رسید؟ – قسمت ۳
  2. ثروت هماهنگ چیست و چگونه می‌توان به آن رسید؟ – قسمت ۴
  3. ثروت هماهنگ چیست و چگونه می‌توان به آن رسید؟ – قسمت ۵
به اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *