ثروت هماهنگ چیست و چگونه می‌توان به آن رسید؟ – قسمت ۳

ثروت یک انرژی است

در قسمت قبل با هم در مورد قدم‌های آغازین ثروت هماهنگ صحبت کردیم و گفتیم که ثروتمند شدن یک هدف معنوی است. در این قسمت، ادامه ماجرا را با نکته‌های بیشتری برایتان توضیح خواهیم داد. یادتان باشد، تنها خواندن نکته‌های تئوری از شما یک فرد موفق نمی‌سازد. بلکه عمل نیز باید پا‌به‌پای واژه‌ها گام بردارد.

https://arshiyan.com/blog/wp-content/uploads/2020/11/more-reading.png

 1. ثروت هماهنگ چیست و چگونه می‌توان به آن رسید؟ – قسمت ۱
 2. ثروت هماهنگ چیست و چگونه می‌توان به آن رسید؟ – قسمت ۲
 3. باورها و افکاری که مانع از افزایش ثروت شما می‌شود
 4. منظور از روانشناسی ثروت چیست؟
 5. دوره پولسازی

» برای درآمد بیشتر باید بزرگ‌تر شوید

درآمد بیشتری می‌خواهید؟ پاسخ ساده است. باید به آدم بزرگ‌تری تبدیل شوید. اجازه بدهید سوالی از شما بپرسم؛ دوست دارید هر ماه چقدر درآمد داشته باشید؟

چه عددی به شما احساس ثروتمند بودن می‌دهد؟ حالا کمی عمیق‌تر فکر کنید، سعی کنید چند قدم از خودتان فاصله بگیرید و از دور به تماشای چهره واقعی‌تان بنشینید. خب، فردی که جلوی شما است، آن‌قدر بزرگ هست که چنین درآمدی داشته باشد؟ نکته جالب اینجا است که همه ما دوست داریم حداقل ۱۰ برابر درآمد فعلی‌مان پول داشته باشیم اما از درون به خودمان چنین حقی نمی‌دهیم.

هر چقدر هم واژه‌های زیبا را بخوانی و هر اندازه که آن‌ها را بر زبان بیاوری، چه سودی برایت دارد اگر بر اساس آن‌ها عمل نکنی؟ (بودا)

گویی فردی درون ما نشسته و می‌گوید: «تو لیاقت این پول را نداری، لطفا با من شوخی نکن!» در حقیقت، این موضوع پشتوانه علمی دارد و به آن «سطح پذیرش» می‌گویند.

در حقیقت، وقتی به پول فکر می‌کنیم در دو وضعیت ذهنی قرار می‌گیریم؛ حالت نخست، مربوط به مبلغی است که واقعا فکر می‌کنیم باید آن را داشته باشیم. مثلا اگر حقوق ماهیانه ما یک میلیون و پانصد هزار تومان باشد اما به اندازه سه میلیون تومان کار کنیم، این حق را به خود می‌دهیم که انتظار آن سه میلیون پول را داشته باشیم.

 در واقع سطح پذیرش ما به اندازه ۳ میلیون تومان است. اما در وضعیت دوم، دلمان می‌خواهد یا آرزو داریم که در ماه ۳۰ میلیون تومان درآمد داشته باشیم. این خواسته، بسیار بالاتر از سطح پذیرش ما است. در نتیجه هیچ وقت به آن نمی‌رسیم چون از درون، باور داریم که چنین درآمدی جز خواب و خیال چیزی نیست و هرگز به واقعیت تبدیل نمی‌شود.

پس اگر می‌خواهید درآمدی که آرزویش را دارید به واقعیت تبدیل شود، اول باید سطح پذیرش خودتان را به اندازه آن ۳۰ میلیون تومان بالا ببرید؛ اما چگونه؟

چگونه سطح پذیرش خودمان را بالا ببریم؟

به کارگیری چند ترفند ساده می‌تواند آرام‌آرام سطح پذیرش شما را به اندازه دلخواهتان بالا ببرد. بیایید نگاهی به آن‌ها بیندازیم:

 • راه اول: بزرگ فکر کنید

چقدر بزرگ فکر می‌کنید؟ بال‌های افکارتان شما را تا چه اندازه‌ای بالا می‌برند؟ برای بیشتر داشتن، هیچ چاره‌ای ندارید جز این که تجدیدنظری در ابعاد افکارتان کنید. محدودیت‌ها را از ذهنتان بیرون بیندازید و به خودتان جسارتی برای قدم برداشتن در دنیایی بزرگ‌تر بدهید. مثلا به جای باز کردن یک گل‌فروشی ۴۰ متری به صادرات گل فکر کنید.

دیوید جی. شوارتز، نویسنده کتاب «جادوی فکر بزرگ» می‌گوید: «کسانی که معتقدند می‌توانند کوه‌ها را به حرکت دربیاورند، درمی‌آورند. آن‌هایی که معتقدند نمی‌توانند، هرگز نخواهند توانست. ایمان و افکار بزرگ، نیروی عمل را به کار می‌اندازند.»

 • راه دوم: آموزش ببینید

تخصص، چیزی شبیه به یک ذره‌بین است که پرتوهای تلاش شما را در یک نقطه مشخص و هدفمند، متمرکز می‌کند. همه تخصص‌ها دانشگاهی نیستند. در حقیقت، به جز چند رشته خاص – مثلا پزشکی – تمام تخصص‌ها را می‌توان با خودآموزی و استفاده از مربیان توانمند آموخت. شما با یاد گرفتن و آموزش پیوسته، بزرگ و بزرگ‌تر می‌شوید. سن، تحصیلات یا زمان را تبدیل به بهانه‌هایی برای دور زدن یادگیری نکنید.

بهترین شیوه یادگیری، خودآموزی است

باکمینیستر فولر
 • راه سوم: تصور کنید

لوئیس کارول، نویسنده معروف داستان «آلیس در سرزمین عجایب» می‌گوید: «وقتی آدم جرات خیال پردازی داشته باشد، معجزه‌های زیادی رخ می‌دهند. مشکل این است که مردم هیچ وقت چیزهای غیرممکن را تصور نمی‌کنند.» تصور کردن، مسیری میانبر برای رسیدن به خواسته‌هایتان است.

وقتی در ذهنتان، درآمد ۳۰ میلیون تومانی و شادی استفاده از این پول را تصور می‌کنید، ضمیر ناخودآگاهتان نیز، سطح پذیرش شما را به همان مقدار که تصورش کرده‌اید افزایش می‌دهد. علاوه بر این با تصور کردن، شما انگیزه و اعتماد به نفس دریافت آن پول را در خود ایجاد خواهید کرد.

 • راه چهارم: قدم بردارید

فکر بدون عمل، سرابی دل‌خوش کننده است که هرگز شما را سیراب نمی‌کند. هنگامی که سه راه گفته شده را طی کردید، مسیر‌هایی شگفت‌انگیز برای دستیابی به درآمد دلخواهتان به روی شما باز خواهد شد. با قدم برداشتن در این مسیر، بدون آن که خودتان هم بفهمید، به انسانی بزرگ‌تر تبدیل می‌شوید.

» پول، تکه‌ای کاغذ یا حتی اعتبار نیست

پول، انرژی است؛ مثل شما، مثل گوشی‌تان، کتابتان، غذایی که می‌خورید، آبی که می‌نوشید یا حتی تمام چیزهای که می‌خواهید داشته باشید. شما و تمام چیزهای جامد از ۹۹۹۹۹۹۹/۹۹ نور یا انرژی تشکیل شده‌اید. این یک حقیقت علمی است که توسط آلبرت انیشتین در سال ۱۹۱۳ اثبات شد. درک این موضوع و دانستن دو نکته‌ای که در ادامه برایتان می‌گویم به شما کمک می‌کند تا نگاهتان به پول را تغییر دهید.

نکته اول: نور یا انرژی دارای ارتعاش است که به آن «فرکانس» یا «رزونانس» می‌گویند. این یعنی ما یک میدان انرژی و فرستنده دائمی ارتعاش هستیم که در جهانی سرشار از فرکانس‌ها زندگی می‌کنیم. قدرت واقعی ما نه در هوش یا توانایی مالی بلکه در کنترل فرکانس‌های وجودمان ‌است. این فرکانس‌ها، کلید رسیدن به تمام چیزهایی هستند که واقعا می‌خواهیم.

نکته دوم: انرژی همیشه از سمت محدود به نامحدود در حال جریان است. در نتیجه، اگر شما فردی باشید که همیشه فرکانس‌های پایینی از خودش به جهان ارسال می‌کند، هرگز نمی‌توانید چیزهایی را که فرکانس بالایی از انرژی دارند به سمت خود جذب کنید. این یعنی همان نکته‌ای که در آغاز مقاله برایتان گفتیم؛ برای آن که بتوانید پول بیشتری به دست بیاورید باید به فردی بزرگ‌تر تبدیل شوید.

این فرد بزرگ‌تر همان کسی است که انرژی درونی بالایی دارد و فرکانس ارسالی‌اش به جهان هستی بسیار قدرتمند است. در کائنات، فرکانس‌های مشابه یکدیگر را جذب می‌کنند؛ در نتیجه، با یک فرکانس قوی می‌توانید پول، سلامتی، عشق و آرامش را به سمت زندگی خود فرا بخوانید. شما انرژی هستید. این را هرگز فراموش نکنید.

» در مسیر باشید…

طبیعت، جهان هستی و تمام ذرات موجود در آن با هم هماهنگ هستند. ثروت هماهنگ نیز چیزی جز هماهنگی بی‌نظیر در اجزای زندگی نیست که می‌توان با تمرین و تمرکز به آن رسید. کندوکاو پیرامون پول در ثروت هماهنگ را در همین قسمت به پایان می‌رسانیم. به مطالبی که گفته شد، تنها به چشم یک راهنمایی نگاه کنید.

مسیر رسیدن به ثروت هماهنگ، طولانی اما بسیار شیرین و سرشار از دستاورد است. به قول حضرت حافظ: «در طریقت هر چه پیش سالک آید خیر اوست / در صراط مستقیم ای دل کسی گمراه نیست» کوله پشتی خود را آماده کنید و در این مسیر قدم بگذارید. چون تنها راه فهمیدن و درک عمیقش، تجربه کردن آن است. در قسمت بعد به سراغ بخش‌های دیگری از این موضوع می‌رویم. لطفا ادامه این مقاله را دنبال کنید.

https://arshiyan.com/blog/wp-content/uploads/2020/11/more-reading.png

 1. ثروت هماهنگ چیست و چگونه می‌توان به آن رسید؟ – قسمت ۴
 2. ثروت هماهنگ چیست و چگونه می‌توان به آن رسید؟ – قسمت ۵
به اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *